Czołem Nurku!

Jeżeli tutaj trafiłeś to znaczy, że już niewiele brakuje Ci do wzięcia PIERWSZEGO ODDECHU POD WODĄ! Nasz klub oferuje szkolenia od podstawowego, przez specjalistyczne po zawodowe w ramach dwóch największych, międzynarodowych organizacji PADI oraz CMAS. Sam możesz wybrać dogodną dla Ciebie organizację nurkową, aby zgłębić tajemnice niezwykłego, podwodnego świata.

W dalszej części strony znajdziesz krótkie opisy poszczególnych szkoleń oraz odpowiadające im stopnie nurkowe w wyżej wymienionych organizacjach. 

W razie pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. 

Z nurkowym pozdrowieniem 

Instruktor Nurkowania 

Agnieszka Sowisło-Przybył

Program Odkryj Nurkowanie:

To nie tyle kurs (program nie kończy się uzyskaniem certyfikatu) co najprostsza droga do podwodnego świata. Na spotkaniu

z instruktorem dowiesz się m.in. jakie są poszczególne elementy nurkowego wyposażenia, w jaki sposób komunikować się pod wodą, jakie są zasady bezpieczeństwa, ale przede wszystkim ubierzesz cały sprzęt na siebie i weźmiesz pierwszy oddech pod wodą!

Programy Odkryj Nurkowanie prowadzimy w każdy czwartek w godzinach od 19:30 do 22:00 na poznańskich Termach Maltańskich.

 

Stopień podstawowy:

To początek drogi w Twojej nurkowej edukacji. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania

oraz umiejętności, które pozwolą Ci na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań z partnerem. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz międzynarodowy certyfikat nurkowy, uznawany na całym świecie. 

PADI OWD - Open Water Diver
CMAS P1


Stopień zaawansowany:

Jesteś już nurkiem. Masz podstawową wiedzę o środowisku wodnym, która pozwala Ci na swobodne i bezpieczne nurkowanie.

Czas zobaczyć co dzieje się dookoła Ciebie i jakie możliwości daje nurkowanie. W ramach kursu zanurkujesz na 30 metrów, rozwiniesz umiejętności podwodnej nawigacji, wykonasz nurkowanie nocne, w suchym skafandrze czy wrakowe. 

Kurs zaawansowany to naturalny krok w Twoim nurkowym rozwoju.

PADI AOWD - Advanced Open Water Diver 
CMAS P2


Stopień ratownika:

To jeden z najbardziej wymagających ale jednocześnie satysfakcjonujących kursów nurkowych, który przede wszystkim rozwinie Twoją wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności z zakresu ratownictwa. Nauczysz się patrzeć dużo dalej niż na Siebie, a nurkując będziesz potrafił brać pod uwagę bezpieczeństwo partnerów nurkowych.

PADI RD - Rescue Diver
CMAS P2


Stopień mistrza:

To najwyższy stopień rekreacyjny, jaki możesz osiągnąć w nurkowaniu rekreacyjnym. Nie jest to kurs, lecz certyfikat uznaniowy, który jest przyznawany, jako potwierdzenie Twoich najwyższych umiejętności i szerokiej wiedzy w nurkowaniu. Nurek

z certyfikatem MISTRZA jest ekspertem w wielu dziedzinach nurkowania i cieszy się specjalnym poważaniem w społeczności nurkowej.

PADI MSD - Master Scuba Diver


Stopień przewodnika nurkowego:

Po tym kursie stajesz się członkiem organizacji szkolącej i wkraczasz na profesjonalną ścieżkę nurkowania. Zdobywasz uprawnienia do nadzorowania certyfikowanych nurków i asystowania przy szkoleniach. Po uzyskaniu certyfikatu przewodnika możesz podjąć zatrudnienie w centrach i bazach nurkowych, które oferują pracę w roli asystentów oraz przewodników nurkowych. 

PADI DM - Divemaster
CMAS P3

2018 orka.poznan.pl